Kamienny dywan – cena

Dekoracyjne kamienne dywany to doskonały, wszechstronny sposób na wykończenie tarasów, ścieżek balkonów, schodów, podjazdów, chodników itp. Naturalne kruszywo sprawia, że kamienne dywany prezentują się bardzo atrakcyjnie, a wysokiej jakości żywice epoksydowe wpływają na ich trwałość i funkcjonalność. Jednak kamienny dywan  zachęca również przystępnymi cenami – niejednokrotnie niższymi niż w przypadku wyboru innego typu posadzki. Firma R-Stone oferuje swoim klientom zarówno konkurencyjnie wycenione usługi wykonawstwa nawierzchni typu kamienny dywan, jak i sprzedaż wszystkich materiałów potrzebnych do ich samodzielnego stworzenia. Staramy się zaproponować atrakcyjną ofertę każdemu klientowi, dostosowując się do jego potrzeb i preferencji, ale również budżetu.

Sprawdź koszt położenia kamiennego dywanu w naszym kalkulatorze!

Kamienny Dywan - kamienna podłoga na tarasie

Kamienny dywan, kamienna podłoga na tarasie – od czego zależy cena?

Trudno jest przedstawić jednoznaczny cennik usług związanych z budową kamiennych dywanów, ponieważ ostateczny koszt wykonania konkretnej aranżacji zależy od wielu czynników. To między innymi:

  • rodzaj wybranego kruszywa,
  • typ zastosowanej żywicy,
  • rozmiar powierzchni (w m2) poziomych i pionowych, które należy pokryć mieszanką,
  • ilość i rodzaj zastosowanych profili,
  • konieczność zagruntowania powierzchni lub wykonania innych zaawansowanych prac przygotowawczych.

Nasza oferta obejmuje kompleksowe usługi – w tym przygotowanie nawierzchni pod kamienny dywan, które może zwiększać całościową cenę jego stworzenia, jeśli wykracza poza standardowy zestaw czynności. Droższe są też nietypowe projekty – np. posadzki, na których tworzy się różnego rodzaju wzory z wielu typów kruszyw. Tego typu realizacje zwykle wyceniane są indywidualnie. Również wtedy, gdy trzeba zrobić hydroizolację, koszt m2 będzie wyższy. Niekiedy na cenę w przeliczeniu za metr kamiennego dywanu może mieć również wpływ typ wykonywanej posadzki (kamienny dywan – schody, podjazd, ścieżka, taras itp.).

Ile wynosi koszt wykonania 1 m2 kamiennego dywanu?

Najprostszym sposobem na porównanie cen różnych rozwiązań budowlanych jest podanie kosztów  w przeliczeniu na 1 m2 powierzchni. W przypadku kamiennych dywanów cena ta waha się w zależności od podanych wyżej kryteriów. Wykończenie posadzki wym. sposobem przez doświadczoną ekipę to średnio koszt w granicach 150 – 250 zł/m2, choć zdarzają się zarówno tańsze, jak i droższe realizacje. Kamienny dywan można jednak również skonstruować samodzielnie, zaopatrując się jedynie w materiały do jego wykonania. Wówczas cena m2 realizacji kamiennego dywanu nieco się zmniejsza i wynosi zazwyczaj od 100 do 200 zł.

Kamienny Dywan taras
Kamienny dywan schody, na tarasie

Jak sprawdzić, ile będzie kosztować m2 kamiennego dywanu?

Jeśli interesuje Państwa dokładna cena kamiennego dywanu, konieczne jest sporządzenie indywidualnej wyceny usługi. Można ją uzyskać, kontaktując się z firmą R-Stone. Nasi fachowcy na podstawie podanych przez Państwa informacji pomogą określić koszt zakupu materiałów lub całościowej realizacji projektu. Warto jednak pamiętać, że zawsze jest on podawany wyłącznie orientacyjnie! W celu ułatwienia rozeznania się w kosztach surowców na konkretne realizacje kamiennych dywanów (np. kamienny dywan na tarasie) udostępniamy również specjalny kalkulator. To narzędzie, które w kilku krokach pozwala oszacować, ile funduszy pochłonie ich zakup. Wystarczy podać powierzchnię wykonywanej posadzki, wybrać rodzaj oraz frakcję kruszywa, żywicę i dodatkowe elementy (grunt, listwy). Kalkulator przedstawi orientacyjną cenę kamiennego dywanu bez robocizny. Więcej informacji można uzyskać, wysyłając zapytanie do naszej firmy.

Jeśli zależy Państwu na wysokiej jakości produktów i usług, a jednocześnie przystępnych cenach, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kamiennych dywanów i materiałów potrzebnych do ich budowy. Działamy na terenie całej Polski, na pierwszym miejscu stawiając zadowolenie naszych klientów.